Po uspešno izpeljanem dogodku v mesecu Septembru, kjer smo podrobneje predstavili VR/AR rešitve učencem različnih osnovnih šol, smo se tokrat posvetili učiteljem OŠ Frana Kocbeka Gornji Grad in OŠ Ljubno ob Savinji, kjer smo jim predstavili tehnologijo VR (virtualno resničnost) in AR (obogateno resničnost). Naš glavni cilj je bil prikazati, kako lahko te sodobne tehnologije preprosto in učinkovito vključijo v svoje učne ure ter na ta način učencem ponudijo bolj zanimiv, interaktiven in dinamičen način pridobivanja znanja.
Na delavnici smo učiteljem pokazali praktične primere uporabe VR in AR rešitev, ki lahko pouk spremenijo v bolj privlačno izkušnjo za učence. Te tehnologije omogočajo interaktivno učenje, ki spodbuja kreativnost, radovednost in boljše razumevanje učne snovi. Učenci se tako lahko potopijo v simulirane svetove, ki jim omogočajo raziskovanje kompleksnih tem, medtem ko učitelji lahko sledijo njihovemu napredku in jim na inovativen način predajajo vsebine.
Predstavili smo jim različne načine, kako VR in AR olajšata razlago zahtevnejših konceptov in omogočata učno okolje, kjer so učenci bolj angažirani. Učitelji so lahko iz prve roke preizkusili, kako enostavno je integrirati te tehnologije v učni načrt ter kakšen vpliv lahko imajo na zanimanje in motivacijo učencev.
S tem pristopom si prizadevamo, da učiteljem ponudimo orodja, s katerimi bodo lažje pritegnili pozornost svojih učencev, jim omogočili bolj poglobljeno učenje ter ustvarili učne ure, ki so zabavne, interaktivne in prilagojene sodobnim generacijam, ki so že odraščale s tehnologijo.
Naše poslanstvo je nadaljevati z razvojem inovativnih rešitev, ki bodo učiteljem olajšale delo, hkrati pa učencem omogočile, da pridobijo znanje na sodoben in izkušenjski način, ki spodbuja radovednost in raziskovanje.